poniedziałek, 6 lutego 2017

Obrazy na prezent - Ściągawka z pomysłami

Kuszący

A więc, szukasz prezentu na osiemnastkę syna, dziesiątą rocznicę ślubu, pięćdziesiąte urodziny mamy? Czegoś osobistego, wartościowego, pięknego i z wyrazem? Upominku, który będzie trwały, niebanalny, a przy tym nie zrujnuje cię finansowo? Brzmi jak wyzwanie! Ale od czego są obrazy? :) My się znamy na sztuce, więc przygotowałyśmy dla ciebie mały poradnik, który pomoże ci wybrać idealny upominek.

Etap 1: Rozpoznanie

Obraz z jakiegoś powodu uchodzi za "trudny prezent". Nie znasz gustu obdarowywanej osoby? Przeprowadź małe rozeznanie. Weź ją na kanapę, włącz komputer albo smartfona. Przejrzyjcie oferty domów aukcyjnych, pogadajcie o sztuce, o sensacyjnych cenach dzieł Rothki (to najszybszy sposób, by  zorientować się w kwestii cudzej opinii na temat sztuki współczesnej). Umówcie się na randkę w galerii, albo na spacer po starym rynku w waszym mieście, gdzie lokalni artyści wystawiają swoje prace. Przejrzyjcie rodzinny album i wybierzcie ulubione zdjęcia. Wszystko to da ci obraz wizualych potrzeb twojego bliskiego. Z osobistego doświadczenia mogę podpowiedzieć, że osoby obdarzone wysoką wrażliwością muzyczną, preferują zwykle dzieła bardziej abstrakcyjne.

Gdzie szukać sztuki?

Obraz na prezent możesz wybrać z bogatej oferty domów aukcyjnych, galerii stacjonarnych i internetowych, lub zamówić pracę bezpośrednio u artysty. Ostatni wariant daje największą swobodę, bo możesz negocjować cenę (jak człowiek żyje ze sztuki, to zwykle chętnie się targuje), posłużyć się zdjęciem, przykładem, wybrać styl i kolorystykę. 


I wreszcie - co wybrać?

Rocznica ślubu to okazja, by być odrobinę sentymentalnym. Może pejzaż, przypominający widok z okna hoteliku na greckiej wyspie, gdzie wybraliście się w podróż poślubną? Albo zarysy waszych ciał na subtelnej, nowoczesnej abstrakcji do małżeńskiej sypialni? A może martwa natura - z kompozycją prezentów i uroczych drobiazgów, które zgromadziliście podczas waszego związku?
Na urodziny mamy możesz zamówić jej portret z młodości, albo abstrakcję inspirowaną ulubioną laurką, którą wręczyłeś jej w dzieciństwie. A może ukochane kwiaty, które będą cieszyć oczy dłużej niż te w wazonie? Osiemnastka to moment przełomu - często przeprowadzki na studia, pierwszej pracy, wejścia w dorosłość. Może zamiast kupować kumplowi "zabawny" gadżet z sex shopu, który zgnije pod łóżkiem, zrzućcie się na zmysłowy akt seksownej modelki, który zawiśnie nad jego biurkiem? Albo wybierzcie nowoczesny, miejski pejzaż do designerskiego mieszkania w wielkim mieście.  Na urodziny przyjaciela kup inspirujące dzieło sztuki, pobudzające do marzeń i do działania. Ożywiające fantazje o dalekich podróżach, dzikich przygodach, realizowaniu pasji (motoryzacja? Zamów abstrakcję inspirowaną pracującym, rozgrzanym silnikiem sportowego wozu. Muzyka? Może tłum na koncercie w kolorach stroboskopowych świateł?) i wszystkim tym, o czym absolutnie nie wolno mu zapomnieć. Możesz wybrać klasyczną scenę biblijną, jako prezent wigilijny dla babci, albo surrealistyczną grafikę dla nastoletniego fana fantastyki. Zwariowanej kociarze podaruj portret jej pupila w kostiumie z 19 wieku... 

I nie zapomnij, że ty sam również zasługujesz od czasu do czasu na prezent :)

ONA
Emilia Dadan

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem mojego obrazu zachęcam do odwiedzenia mojej strony internetowej tutaj. 
Dla czytelników mojego bloga oferuję 15% obniżkę ceny, z kodem rabatowym "Zielono mi", dla obrazu który znajdziecie tutaj, a jego zdjęcia zamieszczam poniżej:


Zielono mi, 30x60 (cm), akryl na płótnie

Eksplozja zieleni w jej radosnej odsłonie sprawi, że wnętrza uzyskają radosny ożywczy akcent. Cena obrazu regularna to 700 zł (175 USD), wysyłka na terenie Polski gratis, natomiast za granicę w zależności od kraju od 20 do 65 USD. Cena po rabacie to: 595 zł (149 USD).
Zainteresowanych zapraszam do kontaktu mailowego: mariola.swigulska@wp.pl obraz zostanie dostarczony za pośrednictwem kuriera maksymalnie w ciągu dwóch tygodni :)
Prześlij komentarz