wtorek, 12 stycznia 2016

Inspiracje: Kabuki & Ben Hasset

Daiane Conterato by Ben Hassett for Harper’s Bazaar US September 2015

Kabuki - makijażysta na planie Seksu w wielkim mieście - we współpracy z fotografem Benem Hassetem, zrealizowali projekt zdjęciowy, inspirowany twórczością Picassa.
Fascynująca, oczarowująca soczystością neonowych kolorów sesja została opublikowana w grudniowym numerze polskiej edycji magazynu Harper's Bazaar. 
Mariola była tak urzeczona wspólnym dziełem fotografa i mistrza wizażu, że postanowiła nawiązać do ich prac w najnowszym cyklu malarskim. Zgeometryzowane portrety korespondują z motywem przewodnim zdjęć, czyli kubistycznymi portretami kobiet.
Lusię zafascynowało szczególnie analityczne podejście do kobiecego piękna, deformacja kształtów i ucieczka, przed tym, co oczywiste. 
Linearyzm, zdecydowane kontrasty i pewna "papierowość" modelek i rekwizytów dają złudzenie kolażu, ułożonego z fragmentów gazet i kolorowego papieru lub przypadkowo zestawionych elementów wycinanki.
Pod wspólnym tytułem "Sny Picassa" powstały jak dotąd trzy prace olejne (które prezentujemy poniżej). Wszystkie są dostępne w sklepie internetowym Gallerystore.pl


"Sny Picassa 2" z cyklu "Zauroczona Kabuki and Ben Hassett" 45x30 (cm), 2015

"Sny Picassa 1" z cyklu "Zauroczona Kabuki and Ben Hassett" 45x30 (cm), 2015

"Muza Picassa" z cyklu "Zauroczona Kabuki and Ben Hassett" 120x80 (cm), 2015
Emilia Dadan
Prześlij komentarz