piątek, 20 listopada 2015

Portrety


Portrety autorstwa Lusi są niezwykle dekoracyjne. Twarze modelek są wymodelowane niezwykle subtelnie; miękkie linie i plamy nadają im anielskiego wyrazu. Równie istotnym etapem pracy jest wykańczanie tła. Po przeniesieniu rysów modelki na płótno, Lusia koncentruje się na odpowiedniej oprawie. Wprowadza postać do swojego malarskiego świata. Twarz portretowanej osoby zwykle otaczają abstrakcyjne mozaikowe wzory, motywy roślinne, tętniący życiem świat "zewnętrzny", który otula postać, umiejscawia ją w przestrzeni, otacza ciepłym światłem i subtelnym pięknem przyrody.
Każda z portretowanych osób jest indywidualnością, dlatego każdy obraz jest zupełnie inny - linia, balans światła i cienia, dekoracje - wszystko to skomponowane jest ze swoistą aurą, wizerunkiem danej postaci. Unikalny kontakt między model, a artystką owocuje niepowtarzalnymi obrazami, na których uchwycony w czasie zostaje nie tylko wygląd zewnętrzny, ale też cała gama impresji składająca się na "wrażenie" danej osoby.
Taki portret może być cudowną pamiątką lub pięknym prezentem. 
Niezwykle trudno jest uzyskać podobny efekt, siadając naprzeciwko "seryjnego" portrecisty na dowolnym starym rynku, dowolnego miasta.  
By dostrzec prawdziwe piękno potrzeba więzi


Emilia Dadan