poniedziałek, 12 października 2015

Skąd się biorą obrazy?

Wczesne Dmuchawce, dostępne w WillaArt.com


Może inaczej; Gdzie się kupuje sztukę? Jak? I czy Cię stać?
Zacznijmy od końca: - w zasadzie tak. Stać Cię. Chyba, że akurat wydajesz mnóstwo pieniędzy na używki. Ale zawsze możesz iść na wernisaż. Tam wino jest za darmo. I przy okazji możesz kupić obraz! W ten sposób radzimy sobie od razu z odpowiedzią na dwa pozostałe pytania :)
A tak zupełnie serio - obrazy można kupować przez internet. To jedna z najwygodniejszych opcji (na przykład dlatego, że przywiozą Ci obraz do domu i nie będziesz musiał się stroić na wernisaż). 
Pozostaje pytanie: gdzie konkretnie? O ile aukcje sztuki są ogólnie w porządku, to akurat w internetach profesjonalne galerie maja przewagę nad allegro. Dlaczego? Ano dlatego, że wybór dzieł nie jest przypadkowy. Marszandzi generalnie się znają i wybierają takich artystów i takie prace, które mają faktyczna wartość, a co za tym idzie - ich ceny mają sens. Płacisz za unikalność, za autentyczność, za materiał, nazwisko, technikę, treść i pracę. A także za opiekę marszanda, który się zna. A także faktycznie pośredniczy między artystą, a klientem (Czy można namalować obraz w tym stylu, tylko że o wymiarach wnęki w Twojej ścianie? Czy można negocjować cenę? Czy można na tym pejzażu jeszcze domalować krowę?). 
Mariola Świgulska współpracuje z szeregiem galerii i galerii internetowych. Chwalimy się na przykład, że jesteśmy w wąskim gronie artystów WillaArt.com
Galerię prowadzi pan Szymon Michalewicz, który bardzo dba o swoich twórców. Odzywa się do nas, pilnuje terminów i wszystko ogarnia. 
Przez jego stronę można nabyć dzieła (pan Szymon jest bardzo uprzejmy i profesjonalny, więc polecam). Nie tylko malarstwo, ale także rzeźbę, ceramikę artystyczną i różne inne ładne rzeczy. Sztukę i dekoracje, robione przez bardzo zdolnych ludzi, dla ludzi bardzo wrażliwych na piękno. Lub tych, skłonnych zainwestować w sztukę (choć niekoniecznie oszałamiająco bogatych). Także... zapraszamy :)

"W białym świata okruchu", dostępny w Galerii Willaart.com
Emilia Dadan